Connect with us

Trashik.NEWS

Материалы

Чому в Міністерстві з питань стратегічних галузей хочуть керувати лісами?

Нещодавно створене Міністерство з питань стратегічних галузей промисловості продовжує шукати, чим зайнятися в Україні.

Голова StateWatch Гліб Канєвський спробував розібратися, чому Мінстратегпром цікавить лісова промисловість.

ldc.org.ua

30 вересня заступник Міністра Віталій Немілостівий взяв участь у лісопромисловому форумі. Це викликає певне здивування в експертних колах.

По-перше, тому що лісопромислова галузь не є стратегічною. А по-друге, у самого міністерства є серйозні проблеми з практичною реалізацією власних цілей та завдань. Сам Немілостівий особисто заявляв, що нове міністерство створене задля “турботи” держави за оборонною промисловістю.  Але фактично у цього міністерства досі немає ані бюджету, ані офісу, ані штату. Значить, і “турбота” ніяка.

Тому, чим займається заступник Міністра Віталій Немілостівий на непрофільному для власного відомства форумі у час запуску самого відомства, питання риторичне.

Ось деякі думки з цього приводу.

Справа в тому, що ще місяць назад Мінстратегпром хотів отримати в управління всі грошовиті галузі.

У першому проекті положення на Кабмін Міністр Олег Уруський намагався пролобіювати для себе контроль зокрема над деревообробною галуззю. А також контроль над державними аукціонами у  “стратегічних” галузях.

Після критичної публікації StateWatch Кабмін затвердив положення Мінстратегпрому у скороченому вигляді. Зокрема з документу зникли і деревообробна галузь, і контроль над аукціонами.

Конкурсні торги  без мінстратегів якось успішно управляються командами  Мінекономіки та Prozorro вже кілька років.

При цьому для управління лісогосподарством в Україні існує профільне Мінекології. І от саме останнє зайняло принципову позицію, що всі лісогосподарства мають перевести процедури продажу деревини на платформу Prozorro.Sale.

Наслідки для лісників, які збагатилися на тіньовому продажі державного лісу очевидні, – це втрата клієнтів та втрата потоків.

Просто один із епізодів, який розкриває тіньовий оборот коштів на лісі: минулого року НАБУ затримало начальника лісгоспу на Харківщині за хабар детективу в $100 тис.

Щоб убезпечитися від реформ, директори лісгоспів терміново об’єднуються і шукають когось, хто в уряді захистить їх від переходу на Prozorro.Sale. Тож не буде сюрпризом, якщо найближчим часом ліси віддадуть Мінстратегпрому.


Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top