Connect with us

Trashik.NEWS

Материалы

На Тернопільщині затримали групу вимагачів коштів з міжнародних перевізників

Двоє підприємців мали сплатити фігурантам 5000 євро за безперешкодне ведення бізнесу.

У четвер, 1 жовтня, оперативники управління стратегічних розслідувань в Тернопільській області Нацполіції, слідчі слідчого управління поліції області, за процесуального керівництва Тернопільської обласної прокуратури із залученням спецпризначенців КОРД затримали трьох фігурантів одразу після одержання частини обумовленої суми.

Встановлено, що починаючи з 2017 року на території Тернопільської, Львівської, Івано-Франківської, Чернівецької та Закарпатської областей, діє організована злочинна група, члени якої представлялися довіреними особами «вора в законі» на прізвисько «Нєдєля», він же «Андрій Львівський», який наразі перебуває у міжнародному розшуку, вимагають із перевізників по 500 євро щомісяця.

За оперативною інформацією, вимагачі віком від 28-ми до 50-ти років, вирішили не тільки збирати данину, а й за кошти «давати дозволи» на ведення бізнесу з пасажирських і транспортних перевезень до країн Європи, зокрема у прикордонних пунктах пропуску Львівської та Закарпатської областей.

Для більшої «переконливості» застосовували фізичне насильство до потерпілих або погрози застосування такого насильства та пошкодження і знищення їх майна.

Першого жовтня поліцейські затримали вимагачів під час одержання 1000 євро від перевізників як черговий транш від загальної суми у п’ять тисяч євро.

Після затримання правоохоронці розпочали ряд санкціонованих обшуків у автомобілях та за місцями проживання фігурантів. В ході слідчих дій було вилучено грошові кошти, предмет, схожий на пістолет Макарова, з набоями до нього та чорнові записи.

Наразі троє вимагачів затримали в порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України. Вирішується питання про повідомлення підозр у скоєнні кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 189 (вимагання) Кримінального кодексу України.

Слідство триває. Встановлюються всі потерпілі та завдані вимагачами збитки.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України


Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top