Connect with us

Trashik.NEWS

Материалы

Поліцейські Шостки розшукують псевдобанкіра, який обманом заволодів заощадженнями пенсіонерки

Під приводом блокування банківської картки та відновлення фінансового рахунку, «банкір» так заморочив голову старенькій жительці Шостки, що вона власноруч зняла зі своєї картки 5000 гривень і переказала їх на рахунок зловмисника.

З заявою про шахрайство до поліції Шостки звернулась 76-річна місцева жителька.

Пенсіонерка розповіла, що отримала на свій мобільний телефон смс-повідомлення про заблокування її банківської картки. В тому ж повідомленні був вказаний номер контактного телефону, нібито банку. Зателефоновувши на цей номер, жінка поспілкувалася з чоловіком, який у розмові назвався співробітником фінансової установи. Той розповів, що картку дійсно заблокували з міркувань безпеки, адже з її рахунку невідомі намагалися зняти гроші. Аби вона могла і надалі безперешкодно користуватися своїми коштами, він запропонував пенсіонерці зняти гроші зі старої картки та зарахувати їх на нову, номер якої він їй продиктував. На запитання старенької, як це можна зробити, адже картка заблокована, чоловік відповів, що на кілька хвилин він зніме заборону.

В найближчому банкоматі жінка виконала умову, проте під час зарахування грошей на новий рахунок виникли проблеми: стояли обмеження і термінал прийняв лише 5 000 гривень. Коли ж літня дама звернулася за допомогою до стороннього парубка, який в цей час випадково опинився біля неї, та розповіла про свою проблему — він порадив їй звернутися до відділення банку, висловивши припущення про шахраїв.

Наразі у поліції відкрили кримінальне провадження за ознаками ч. 1 ст. 190 «Шахрайство» Кримінального кодексу України, в рамках якого встановлюється особа зловмисника.

Правоохоронці звертаються до громадян з проханням недовіряти інформації, отриманої телефоном від невідомих людей, ким би вони не називались. Якщо вам телефонують з банку та просять коди з смс-повідомлення для дистанційного проведення фінансових операцій, або авторизації — не погоджуйтесь. Всі питання стосовно ваших грошей вирішуйте виключно у фінансовій установі. Будьте обачні, і вам не доведеться бути жертвою шахраїв.

Відділ комунікації поліції Сумської області


Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top