Connect with us

Trashik.NEWS

Материалы

В Україні дозволили припиняти самоізоляцію без ПЛР-тесту: як це зробити

Самоізоляцію у зв’язку з COVID-19 можна припинити, якщо через 10 днів з моменту початку хвороби протягом трьох днів немає клінічних проявів хвороби.

Про це на брифінгу сказав міністр охорони здоров’я Максим Степанов.

“Перше — відсутність клінічних проявів ГРВІ протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня від дати появи симптомів без лабораторного обстеження. Тобто, наприклад, якщо у вас 1 листопада з’явилися симптоми коронавірусної хвороби, ви не робили ПЛР-тестування, перебуваєте вдома на самоізоляції. Потім через 10 днів, якщо симптомів немає, і ще рахуючи від цього три дні, ви можете припиняти самоізоляцію і лікарняний”, – сказав Степанов.

Другий критерій, за його словами, – відсутність клінічних проявів хвороби протягом трьох днів, рахуючи з 10 дня взяття зразків на тестування і при отриманні позитивного результату ПЛР. В цьому випадку, за словами міністра, можна припиняти самоізоляцію без додаткового лабораторного обстеження.

“Наприклад, 1 листопада у вас з’явилися симптоми, у вас взяли відповідний мазок, зробили тест, він виявився позитивним. Так само відраховується 3 дні (після 10 дня від забору зразку на тест. — Ред.), і за відсутності симптомів немає потреби робити лабораторне обстеження”, – пояснив Степанов.

Третій критерій: відсутність клінічних проявів хвороби ГРВІ за умови отримання негативного результату тестування методом ПЛР.

“За наявності хоча б одного з цих критеріїв, можна припиняти самоізоляцію. Всі три критерії є рівноцінними. Повторне тестування методом ПЛР для визначення наявності чи відсутності вірусу в організмі може проводитися не раніше, ніж через 10 днів від дати появи симптомів або отримання першого позитивного результату методом ПЛР. Але не обов’язковим є повторне тестування”, – сказав Степанов. // Прямий


Continue Reading
You may also like...
Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top